سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

91/8/30
5:53 ع

?کاظم زمانی? روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس تفاهم نامه آموزش و پرورش و سازمان تبلیغات اسلامی، هیات های مذهبی دانش آموزی باید از سازمان تبلیغات مجوز فعالیت بگیرند که از زمان آغاز درخواست مجوز از مهرماه سال جاری تاکنون اخذ مجوز 50هیات انجام شده و باقی آنها نیز در حال طی مراحل اداری هستند.

وی اضافه کرد: پیش بینی می شود با محاسبه فعالیت هیات های غیر رسمی دانش آموزی تعداد آنها به بیش از 130 مورد برسد.

زمانی ادامه داد: هیاتهای مذهبی دانش آموزی تشکل هایی دینی با ماهیت دانش آموزی، غیرحزبی و غیر انتفاعی هستند که با محوریت ترویج فرهنگ قرآن و عترت، ترویج و زنده نگه داشتن آیین های عزاداری به خصوص در ایام عزاداری امام حسین (ع) فعالیت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: معرفی اسلام ناب محمدی(ص)، سیره ائمه بویژه فرهنگ عاشورا، تبلیغ ارزش های قرآن، جذب و آشناسازی نسل جوان با فرهنگ قرآن و عترت، مبرا نمودن سیره عاشورا از هرگونه بدعت و تحریف و برگزاری با شکوه مراسم عزاداری و اعیاد از جمله اهداف تشکیل این هیات ها می باشند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش قزوین افزود: این هیات ها در مناسبت های مختلف مذهبی اقدام به برگزاری برنامه های منسجمی از جمله زیارت عاشورا، عزاداری صبحگاهی، پخش نذری، برپایی خیمه در زنگ تفریح با کمک اولیا و خیرین، نمایشگاه و تجمع مدارس یرای عزاداری می کنند.


      در دولت...

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ